DÜNYA MAKETİ YAPIMI

Uzun bir aradan sonra yeni etkinliklerle karşınızdayım… :) Resimde görmüş olduğunuz dünya maketi parti dekoru olarak hazırlanmış. Resmi büyütüp incelerseniz, yine parti için hazırlanan şapkalarında dünya haritasından yapıldığını fark edeceksiniz.

Fen ve doğa köşeleri için güzel bir etkinlik olabilir. Yapılışı ise çok kolay. Balonu şişiriyorsunuz. Küçük parçalar halinde kopardığınız gazete kağıtlarını tutkalla balona yapıştırıyorsunuz. Ardından gazete ile kaplanan balonun mavi renge boyanması var. Son işlem de kendi çizdiğiniz yada internetten çıktısını aldığınız dünya haritasını kabaca kıtalar yada ülkeler olarak kesip balonun üzerine yapıştırıyorsunuz.

Okuyunca gözünüze uzun gelmiş olabilir. İsterseniz birde onecharmingparty.com‘dan yapılış resimlerine bakın.

Bu etkinliği Amerika’daki Türkiye’nin dünya haritasındaki yerini bilmeyen, hatta varlığından bile haberdar olmayan insan topluluğuna hediye ediyorum. ;)

Cici kalın… :)

Benzer bir etkinlik: Dünya Mobili için tıklayın!

Bunlar da ilginizi çekebilir :)

6 comments

1 İrem Yalçın { 05.13.12 at 2:40 am }

Yapımı için hangi malzemeler gerektiğini ve tarifi yazabilir misiniz? Çok acil bir ödevim var da. Şimdiden teşekkürler.

2 inciminci { 05.14.12 at 7:57 am }

Resmin altına yapılışını yazdım ama sizin için tekrar edeyim. Balonu şişirin. Küçük gazete parçalarını tutkalla balonun etrafına yapıştırın. Ardından mavi renge boyayın. Son olarakta bir dünya haritası bulmanız gerekiyor. Kıtaları kesip balonun üzerine yapıştırıyorsunuz. Hepsi bu… İyi günler…

3 semanur { 02.17.13 at 7:51 am }

çok teşekkürler sizin sayenizde 5 aldm süpersiniz zaten yapılışa gerek yok AALAHtan öğretmen evde yapın dedi bnde resime bakarak yaptım ve 5 aldm süper çok teşekkürler :)

4 selena { 03.15.14 at 3:13 am }

thank you

5 Onur { 04.09.15 at 10:22 am }

Çok teşeklürler

6 baran { 04.10.15 at 1:21 pm }

çok tşk çok sağolun 5 alıcam

Yorum birak