OYUNCAK BALIK, KÖPEK VE BEBEK NASIL YAPILIR? :)

Yine “bunu ben bile yaparım arkadaş!” dediğim etkinliklerden biri. :) Dikiş konusunda fazlasıyla beceriksiz biri olarak ben bunu diyebiliyorsam, eminim siz hayal gücünüz ve yeteneğinizle nasıl oyuncaklar çıkarırsınız ortaya. :)
Yapılışı: Keçe yada toz bezi de olabilir, üzerine balık kalıbımızı çiziyoruz. Arzu ettiğimiz kumaşla yada materyalle desenliyoruz. Buda nasıl bir kelimeyse “desenliyoruz” :) Ama anladınız siz. İsterseniz parlak kumaşlar kullanarak görme, ya  da dokunma duyusunu geliştirecek yumuşak, sert, tüylü ..vs gibi kumaşlarda kullanabilirsiniz. İçindeki dolgu malzemesi içinde pamuk gibi yumuşak materyaller seçebileceğiniz gibi hışırtılı yada içine zil yerleştirilmiş dolgular hazırlayıp çocuğunuzun işitme duyusunun gelişimine de yardımcı olabilirsiniz.
Son aşamamıza gelince, göz ve yüzgeçlerin yapıştırılması var. Bu işlemlerden sonra balıklarımız hazır. Renkli balıklarla renk kavramını, çok sayıda balıkla sayı kavramını da öğretebilirsiniz. 
Oyuncak köpeğimize gelince, o biraz daha farklı bir teknikle hazırlanmış. Ve yine çok basit bir şekilde. Oyuncak köpeği görmek iseyenler buraya, oyuncak bebeğin yapılışını görmek isteyenlerde buraya tıklayabilir.
Cici kalın… :)

Bunlar da ilginizi çekebilir :)

6 comments

1 Nur { 12.16.10 at 11:34 am }

çok güzeller :) çocuklara yeni yıl hediyesi olarak ufak bişeyler yapmayı düşünüyorum bunlardan mı yapsam acaba? 26 tane yetiştirebilir miyim :)

2 Nezihe Ak İnci { 12.16.10 at 10:04 pm }

Sizin gibi maharetli öğretmenler yetiştirirler. :) Maşallah dikiş konusunda yeteniklisiniz. Takip ediyorum. :)

3 Şenay - Doğa { 12.27.10 at 9:43 am }

Harika etkınlıkler..:) tesekkur ederım arkadasım..

4 Nezihe Ak İnci { 12.27.10 at 9:17 pm }

Rica ederim. :)

5 dicle { 12.20.11 at 7:25 am }

coook teşekkür ediyorummm ya bana cook yardımca oldnz..:):)

6 inciminci { 12.20.11 at 8:46 am }

Rica ederim :)

Yorum birak