ŞEMSİYEDEN DENİZ ANASI NASIL YAPILIR?

Küçükken yağmurlu günlerde babamdan şemsiye istediğim zaman bana “Kullanma ehliyetin var mı kızım” diye sorardı. :) Bende saf saf nasıl yani derdim. O da “Ya birinin gözünü çıkarırsan?” der kıs kıs gülerdi. :) Hasılı eline şemsiye verilen değil, büyüklerin şemsiyesi altına sığınan bir çocuktum. Tabii o zaman şimdiki gibi cicili bicili çocuk şemsiyeleride yoktu. 
Bakın mesala resimde normal bir şemsiyeden deniz anası yapılmaya çalışılmış. Şemsiyenin rengine göre renkli kurdeleler (yada sudan etkilenmeyecek kağıt türleride olabilir) ve iç tarafa kıvrım kıvrım rafyalar asılmış. Arzu edenler üst yüze iki tane gözde hazırlayıp yapıştırabilir.Yapılışı işte burada…  Çocukların çok hoşuna gideceğine eminim. Sadece kız çocukları değil, erkek çocukları içinde yapılmış bir şemsiye örneği var bu adreste. Çocuğunuzla yada öğrencilerinizle birlikte yağmur altıında keyifli bir yürüyüş yapmak isteyenler için güzel bir etkinlik.
Cici kalın.. :)

Bunlar da ilginizi çekebilir :)

2 comments

1 Şenay - Doğa { 07.13.10 at 8:01 am }

Söylediğin gibi.. o kadar güzel çocuk şemsiyeleri var ki..şimdi..Ben bile heves eder oldum :) Bu guzel etkınlık ıcın tesekkur ederım Nezıhecıgım..

2 Nezihe Ak İnci { 07.13.10 at 10:09 am }

Rica ederim :)

Yorum birak