EL BASKISI İLE TİŞÖRT SÜSLEME

Okullar kapandı kapanacak derken tatil geldi kapımıza dayandı. Okul yoğunluğuna alışan bu minik afacanları tatilin o uzun yaz günlerinde enerjilerini atacak oyunlar ve alıştıkları üretkenliğin devamını sağlayacak yeni etkinlikler bulmak gerekiyor. Bu tişört süslemede evde çocuğunuzla birlikte kolayca uygulayabileceğiniz zevkli bir çalışma.
Yalnız çocuğunuzun bir fanilasını bu iş için feda etmeniz gerekiyor. Zira süsleme sonuçları her zaman çok estetik olmayabilir. :) Zaten bu tişörtleri satışa sunmayacağımız için bu konuda bir sorun yok. :) Etkinliği yaparkenkenki hevesleri ve bitirdiklerinde yüzlerinde oluşan tebessümle karışık haklı gururlarını görmek bize yeter sanırım. 
Hazır estetiklikten konu açılmışken resimde görmüş olduğunuz el baskısı ile balık yapma fikri gözüme çok hoş göründü. Belki tişört süsleme için bu tarz bir teknik düşünebilirsiniz. Ayrıntılarda sizin sunucağınız malzemeler ışığında çocuğun hayal gücüne kalmış. Bakın mesela resimde mavi kumaştan baloncuklar yapılmış. Sizde benzer eklemeler yapabilirsiniz. Güzel bir proje çalışması olabilir.
Bu arada bu güzel hatıra için tişörtün üstüne tarih atmayı unutmayın!
Cici kalın… :)

Bunlar da ilginizi çekebilir :)

7 comments

1 Şenay - Doğa { 06.21.10 at 4:13 pm }

Bende istiyorummmmmm…balık olurda ben ıstemezmıyımmmmm :)

2 Nezihe Ak İnci { 06.21.10 at 8:09 pm }

Yok olmaz size dalgıçlı olanını verelim… :)

3 şerife { 05.09.11 at 7:17 am }

bende çocuklarla el baskısı yapacam ama bu el baskısını hangi boya ile yaparsam çıkmaz bana yardımcı olursanız sevinirim.

4 inciminci { 05.09.11 at 8:35 am }

Şerife hanım kumaş boyası kullanabilirsiniz. Tişörtler kuruduktan sonra tersinden ütü yapılırsa hiç çıkmazmış. Bende bu bilgiyi facebooktaki arkadaşlarımdan öğrendim. :)

5 aleyna { 10.01.13 at 5:26 am }

çok güzllr

6 ŞEHNAZ KADIOĞLU { 03.12.14 at 9:55 am }

merhaba, bende çocuklara yaptırmak istiyorum fakat bu kumaş boyalarıyla çocuklar ellerini boyayacak zararlı olabilirmi miniklerin derilerine.

7 inciminci { 03.20.14 at 3:13 pm }

Kumaş boya yerine sulu yada guaj boya da kullanabilirsiniz.

Yorum birak