DONDURMA ETKİNLİĞİ İLE RENK KAVRAMI

Renkli fon kartonundan hazırlanan dondurma kalıpları dondurma çubukları ile tutturuluyor. Her dondurma bir rengi temsil ediyor. (Çocuğunuzun yaşına göre renk sayısını arttırıp azaltabilirsiniz.)

Havaların fazlasıyla ısındığı şu günlerde bu etkinlik çocukları serinletir mi bilemiyorum ama iştahlarını açacağı kesin. :)

Bu arada yapımı kolay olduğu için evde ebeveynler çocukları ile birliktede evdede yapabilirler.

Cici kalın… :)

Bunlar da ilginizi çekebilir :)

6 comments

1 Şenay - Doğa { 06.09.10 at 8:27 am }

Ben bu dondurmaların mumkunse gercekleri ile seve seve renk ogretebılırım..Sadece Doga'ya mı hayırrrrr…tum mınıklere. :))

2 Nezihe Ak İnci { 06.09.10 at 9:56 am }

Banada banada ;)

3 Kral Çıplak { 06.24.10 at 3:53 pm }

merhabaçok hoş ve kolay..deneyeceğim..kızım 3yaşında ve renkleri bir türlü öğrenemiyor..normal mi sence?bilmediği yok bu arada..şahane

4 Nezihe Ak İnci { 06.25.10 at 7:09 pm }

Benim yiğenimde 3 bucuk yasında ve dediğiniz gibi bilmediği yok diyebilirim. :) Ama o da renkleri karıştırıyor. Çocukların öğrenme sürecini etkileyen bir çok faktör var. Bazı çocukların belli konuları özel merakları oluyor buda onları o konu ile ilgili öğrenme sürecini hızlandırabiliyor. Siz basitten zora doğru başlayın bakalım. Mesela yukarıdaki dondurma etkinliğini yapacaksanız önce ana renkler ile başlayın. Bu renkleri öğrendiğini düşündüğünüz zaman ara renklere geçersiniz. :)

5 Kral Çıplak { 06.27.10 at 9:55 am }

babası renk körü olabilir mi diye endişeleniyor:)en kısa zamanda böyle bi etkinlikle başlıyım o zaman.zaten ana renkleri öğrense razıyım, fuşya da, lila da gözüm yok:))şahane

6 Nezihe Ak İnci { 06.27.10 at 10:23 am }

Zamanla oda olur inşaallah annesi :))

Yorum birak