Category — Kaşık Kuklalar

7’den 70’e KAŞIK KUKLA AİLESİ :)

7 ile 35 arası bu grup,
35 ile 70 arası da bu gruptur diye tahmin ediyorum. :) 
Yün iplikler kullanılarak yapılan saçlar, 
ve artık kumaşları değerlendirebileceğimiz yapımı basit kıyafetler.
Zahmetsiz ve güzel. Şirin ve eğlenceli. Dekoratif ve işlevsel.
E daha ne olsun? 
Cici kalın… :)

January 13, 2011   "İlk Yorumu Siz Yazın

PLASTİK KAŞIK VE ÇATALDAN İSKELET YAPIMI

 Yapılışı burada.  :) Ufak bir hatırlatma, kaburgalar tüylü çubuk kesilerek yapılmış. Kaynağa tıkladığınızda malzemelerin olduğu karede göreceksiniz. Yerine küçük lastik tokalarda kullanılabilir.
Cici kalın… :)

October 26, 2010   8 Yorum

KAŞIK KUKLA – BALIK

Kaşık kukla olarak mı yoksa sadece sanat etkinliği için mi yapıldı tam olarak bilemiyorum. İkisi içinde olabilir. Benim şahsi kanaatim biraz daha geliştirilip yılan balığı olarak türkçe dil etkinliklerinde yada drama çalışmalarında kukla olarak kullanılabileceği. Gerçi kaşık balığı da güzel olurdu ama az önce google’dan baktım öyle bir balık yokmuş. :) 
Ayrıca ebeveynler çocukları ile evde bu çalışmasyı çok rahat yapabilirler. Tek yapmaları gereken evin mutfağından resimdekine benzer tahta bir kaşığı bu iş için feda etmek. :) Boyama işi çocukların hayal gücüne kalmış. Gözler kırtasiyelerde satılan oynayan gözlerden ve yüzgeçler için renkli fon kartonları… 
Kolay gelsin…
Cici kalın… :)

May 23, 2010   6 Yorum

PLASTIK KASIK KUKLA VE SAHNESI

Kasik kuklalar genellikle tahta kasik kullanilarak yapilir ama plastik kasiklarda fena olmamis. :) Sahnesi ile birlikte basit ve hos bir calisma olmus. Turkce dil etkinlikleri icin hos bir materyal olabilir.
Cici kalin… :)

June 15, 2009   3 Yorum

KAŞIK KUKLADAN KARA KEDİ


Kara kedilerin uğursuzluk getirdiğine inanır mısınız bilmem ama bu kedi zararsiz gibi. :) Öyle şaşkın ve sevimli bir yüzü var. Kaşık kuklalar ile ilgilenenler için fikir verebilir diye düşünüyorum. :)

Cici kalın… :)

June 2, 2009   3 Yorum