Category — El Kuklaları

FON KARTONUNDAN EL KUKLALARI

Yapılışı ile ilgili bir kaç resim burada var. Merak edenler tıklayabilirler…

Cici kalın… :)
Kaynak: Babyccino

February 23, 2010   2 Yorum

EL KUKLASI NASIL YAPILIR?

Yüz boyalarının zararlı olduğuna dair bir gönderi daha önceden yayınlamıştım. (Burada) Bu boyaları yüzler yerine elleri boyayarak kullanırsak hem daha saglıklı oluyor, hemde ortaya gerçekten çok cici el kuklaları çıkıyor. :) Yapılışları ise bir iki deneme ile yapılabilecek cinsten… Denemesi bedava… :) Merak edenler için buraya bir tık… :)
Not:Resmin üzerine tıklayıp daha yakından inceleyebilirsiniz.
Cici kalın… :)
Kaynak: Aprender

February 18, 2010   4 Yorum

OYUNLU KURBAĞA KUKLASI

Efendim hem el kuklası hemde oyun… :) Kurbağamızı fon kartonlarından resimdeki gibi hazırlıyoruz. Daha sonra kuklamızın elimiz ile tutacağımız yerine bir lastik takıyoruzki, oyun esnasında elimizden kaymasın. Son olarakta kurbağamızın ağzına bir ip ve ipin ucunada bir sinek yada başka bir şey takıyoruz. Resimde uğur böceği var ama ben kıyamadım uğur böceğine :)

Oyun ise gayet basit. Elimizle ipi fırlatıp sonrada kurbağamızın ağzı ile yakalamaya çalışıyoruz.
Ayrıntılar için Aprender e bakabilirsiniz.
Cici kalın… :)

February 2, 2010   2 Yorum

ACİL DURUM KUKLALARI :)

Zamanınız kısıtlı ama Türkçe dil etkinliğini de kuru kuru yapmak istemiyorsunuz. İşte tam o sırada kağıt tabaktan yapılan kuklalar devreye giriyor. Yapılışı çok kolay ve zahmetsiz. İki kağıt tabak, bir makas ve bir zımba… Biraz çizim yeteneği veya kopya ile istediğiniz karakteri de tabağa çizdiniz mi, bu iş tamamdır. :) Geriye kuklalar ile destekleyeceğiniz bu eğlenceli etkinliği çocuklarla paylaşmak kalıyor. :)

Ya da siz çok cici bir annesiniz ve çok cici çocuklarınız ile birlikte kukla yapıp keyifli saatler geçirmek istiyorsunuz. O zaman da bu tarz bir kukla hazırlayabilirsiz. Benim çizim yeteneğim yok diyen anneler de üzülmesinler gazete veya dergilerden buldukları karakterleri de kesip tabağa yapıştırabililer ama en güzeli çocuklarla birlikte çizmek! Çirkin ya da güzel olmasının ne önemi var, önemli olan birlikte güzel vakit geçirmek değil mi?
Etkinliğin asıl kaynağını, yani Let`s Explere ‘yi ziyaret edip yapılışını resimlerden görebilirsiniz. :) İlgilenenlere kolay gelsin diyorum efendim… :)
Cici kalın… :)

September 18, 2009   4 Yorum

El Kuklalari :)

May 10, 2008   2 Yorum