Category — Çorap Kuklalar

ÇORAPTAN TİLKİ YAPIMI

Kırmızı çorap üzerine kırmızı keçeden yapılmış tilki kafası… Aynı teknikle daha bir çok hayvanın kuklasını basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. [Devamını Oku…]

March 15, 2012   1 Yorum

ÇORAPTAN TIRTIL VE KELEBEK YAPIMI

Eski, küçülmüş yada yıpranmış, kısacası kullanılmayacak durumda bir çocuk çorabı, biraz dolgu malzemesi, oynayan gözler, bir adet tüylü [Devamını Oku…]

November 4, 2011   6 Yorum

EL YAPIMI OYUNCAK – ÇORAPTAN AT YAPIMI

Daha önce size eski kot pantolanlarınızı değerlendirip yapabileceğiniz bir çubuk at çalışması yayımlamıştım. İşte burada. Fakat o çalışma biraz maharet ve zaman isteyen bir etkinlikti. Şimdi yayımlayacağım çubuk at yapımı ise kesinlikle çok daha kolay! Çocuğunuz yada öğrencileriniz için düşünebilirsiniz. Malzemelerimiz çok basit, yapılışı ise en ufak ayrıntısına kadar çok açık ve net bir şekilde anlatılıyor.

İlgilenenler için yapılışı dandee-designs.com‘da.
Hazır bahar mevsimi de yaklaşıyorken çimlerde koşup oynamak için güzel bir bahane değil mi?

Cici kalın… :)

February 28, 2011   2 Yorum

ÇORAPTAN KÖPEK KUKLASI NASIL YAPILIR? (EN BASİT ŞEKLİYLE)

Bundan daha basiti var mı bilemiyorum. Bu gördüklerim arasında yapımı en basit olanı. Evde yıpranmış çoraplar varsa güzel bir geri dönüşüm etkinliği bile olabilir. :) Bakmaya gerek var mı bilemiyorum ama işte yapılış aşamaları lilla-a-design‘da.

Cici kalın… :)

Via

February 16, 2011   2 Yorum

ZÜRAFA ÇORAP KUKLASI :)

Resimlerde de gördüğünüz gibi yapılışı hem basit hem de eğlenceli bir zürafa kuklası… :) Çocuklar için güzel bir etkinlik olabilir. Ama renk seçimi biraz daha açık sarı tonlarında olsaydı daha şirin olabilirdi. Nacizane benim yorumum… :) Bu yöntemle farklı çalışmalarda yapılabilir, örneğin beyaz çoraba siyah çizgiler çekerek zebra kuklası yapaliriz… :) Örnekleri arttırmak mümkün… Yapanların ellerine sağlık. 

Cici kalın… :)

April 22, 2009   "İlk Yorumu Siz Yazın